70
 |  Anasayfa |  Ziyaretçi Defteri |  İletişim |          
                

Yazıları |    
Şiirleri |    
Ufuk Turu |    
Kitapları |    
Hakkında |    
Basında |    
Fotoğraflarla |    

2022 YILI ÖDÜL ŞARTNAMESİ

Düzenleyen

Bursa Yazın ve Sanat Derneği (BUYAZ) ve Üren Ailesi tarafından düzenlenmektedir.*

Son başvuru tarihi
30 Haziran 2022

Konu
Serbest

Katılımcılar
18 yaşını doldurmuş tüm şairler katılabilir.
Katılım dili Türkçedir.

Katılım şekli
Kargo yoluyla

ÖDÜLÜN AMACI

Özelde Bursa’nın, genelde tüm ülkemizin edebiyatı ile kültürel mirasına büyük katkı sağlamış ve destek olmuş bir yazın ustasının adını yaşatmak, Türkiye’nin şiir havzasını zenginleştirmek amacıyla şairleri şiir üretmeye teşvik etmektir.

ÖDÜL

Birincilik ödülü 10.000 TL’dır. İkincilik, üçüncülük gibi değerlendirmeler yapılmayacak; tek bir ödül verilecektir. Seçici kurul uygun görürse ödül tutarını iki eser arasında paylaştırabilir. Ödül kazanan eser İhsan Üren’in ölüm yıldönümü olan 12 Ekim tarihinde açıklanacaktır. Ödül töreni daha sonra belirlenecek bir tarihte Bursa’da yapılacaktır.

SON KATILIM TARİHİ

30 Haziran 2022

SEÇİCİ KURUL

Ayten Mutlu
İlyas Tunç
Nuri Demirci
Hilmi Haşal
Zehra Betül Yazıcı

KATILIM KOŞULLARI

• Ödüle 18 yaşını doldurmuş tüm şairler katılabilir. Seçici Kurul üyeleri ve birinci dereceden akrabaları ödül için başvuramaz.

• Şiirlerin dili Türkçe olmalıdır.

• Ödüle, 60 sayfadan az, 100 sayfadan çok olmayan şiir dosyaları ile, veya Ocak 2020 - Haziran 2022 tarihleri arasında yayınlanmış şiir kitapları ile başvurulabilir. Başvuran dosya ve kitaplar daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

• Başvuru için dosya (A4’e basılmış ve sayfaları numaralanmış) veya kitapların 5’er nüshası BUYAZ’a kargo yoluyla gönderilmelidir. (Posta yoluyla gönderilen eserlerin gecikebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.) Son başvuru tarihine kadar BUYAZ’a ulaşmayan eserler değerlendirmeye alınmaz.

• Katılımcılar, gerçek isimlerini, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgilerini içeren bir sayfayı gönderilerine eklemelidir.

• Ödüle gönderilen dosya ve kitaplar değerlendirmeye alınsın veya alınmasın, iade edilmez.

• Katılımcılar yukarıdaki koşulların tümünü kabul etmiş sayılır.

BAŞVURU ADRESİ

Bursa Yazın ve Sanat Derneği (BUYAZ)
Alp Dağıtım, Yeniyol Tek Sok. No: 12,
Osmangazi / BURSA
Tel. : 0224 223 01 19
E-posta : buyazbulten@gmail.com

*Katkılarından dolayı, Bursa Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür ederiz.


Ufuk Turu    
- ŞİİRİMİZDE 2005 UFUK TURU
- ŞİİRİMİZDE 2004 UFUK TURU
- ŞİİRİMİZDE 2003 UFUK TURU
- ŞİİRİMİZDE 2000 UFUK TURU
- YÜZYIL EŞİĞİNDE ŞİİRİMİZİN YENİ METEORLARI

Yazilari    
- GÜNLÜK
- BİR ŞİİRİ YAZAMAMAK(!)
- Enis Batur'un SEVGİ AĞACI Büyüyor!
- “Genç” Dağlarca…
- İçimdeki Şiir Hayvanı
- ALINTERİ – EYFEL VE ENİS BATUR

Şiirleri    
- HARMAN YANGINI
- Klee
- Bir Ev Yıkılınca...
- Lütfen,
Biraz Bekleyin

- Şiirsizlere
- BURSA ELLİ KADIN
- ÇİFTE PERÇİN
- VEDA
Kitaplari    

SıradakiTanıklarıyla Balkan Türklerinden Bilmecelermilenyum haikularısis zaman, düş zamanYAŞAMDAN SAVRULANJAPONGÜLÜ GİBİ
haykularGÖZ YAŞI ŞİŞESİÇİĞ BİR ÇIĞKİRLİ CAMBİLGE ZAKKUMHARMAN YANGINISEVMEK MEVMEKÇini Kitap Dergisiİhsan Üren'in doğum günü 24 Ağustos 2008'de Mudanya'daki İhsan Üren Evi'nde İhsan Üren, Esin ve Orhan Çakır, Hilmi Haşal, Nuri Demirci, Serdar Ünver, Ramis Dara, Ceyhun Erim ve Hüsam Kurt'un katıldığı bir toplantı ile kutlandı.


Mudanya'daki İhsan Üren Evi'nin restorasyonu tamamlandı
Geri Dön   Yukarı Çık


© 2006 Her hakkı saklıdır.

Og innenfor en vedvarende kjøring for å holde fansen oppdatert om nye Funimation utgivelser, Ugg Sko Oslo har organisasjonen også lansert en oppdatering ukentlig podcast, Ugg Norges Fake den Funimation QuickieAfter snakker om Funimation er mye mer grunnleggende planer, Ugg Oslo startet Sheehan segmentet fra panelet at flertallet av deltakerne hadde klart Vi har ventet på ivrig: Ugg Votter Pris en gjennomgang av release datoer for noen av de dusinvis av anime serien nå i Funimation køen. Cayuga Heights må ha fullført sin studie før du tar boring avløpsvann og krevde boreoperasjonen for å avsløre sine kjemiske forbindelser og egenskaperUgg Norge Salg , sa DiMura. Hvis en organisasjon er motvillige til å fullstendig avsløre sin boring kjemikalieblandingen, Ugg På Nett DEC mest sannsynlig ikke ville trenger firmaet å avsløre de kjemiske stoffene for publikum, Uggs Oslo City men de bør likevel deles sammen med DEC, nevnte DiMura. 1. substantiv. Kennedy Ugg Forhandlere I Norge Problemene av planeten ikke kan muligens løses ved skeptikere eller kynikere som horisonter er begrenset av det klare realiteter. Uggs Oslo Pris Vi må ha karer som kan drømme om ting som aldri hadde vært.Ugg Boots John F. Kennedy 'Jeg liker Amerika større enn noen annen nasjon i denne verden, Ugg På Nätet og nettopp på grunn av dette, jeg insisterer rundt hensiktsmessig å kritisere henne evig.' James A.